fbpx

כמה דברים שכדאי שיקרו בצל הקורונה

אז יש מגיפה, הכל חמוץ, הרוב בהיסטריה ומתוך הבלבול ולפעמים אפילו הכעס עלו לי כמה דברים שאני מצפה שיקרו במשבר קורונה ובטח תחשבו שאני הזוי:

1. דחיית מע"מ
בעוד כמה ימים רוב המשק, שזה העצמאים (בלי מילה על שולמנים למיניהם) הולכים לשלם לשותף השקט את הנתח שלו כאילו לא קרה כלום. הייתי ממש שמח אם רשות המסים הייתה מבינה שזו מכה אדירה למאות אלפים שלא יודעים מאיפה יביאו כסף בשבועות הקרובים, תדחה את הגבייה ותעניק חמצן.

2. תייעצו, תכוונו תירתמו
ידעו לזרוק לנו מספר של x מיליארדים לסיוע, אבל למי, איך, כמה והאמת אפשר לעשות הרבה מעבר כמו לדוגמא שיועצי מעוף יעבדו על תכנון תזרימי והתייעלות עם עסקים קטנים, או לממן פעילות רחבה יותר של עמותות שפועלות בנושא התמודדות פיננסית כמו פעמוניםלהיטיבדף חדש.

3. הבנקים
בכל משבר כלכלי אתם משתתקים, נעלמים ודווקא לכם יש את ההזדמנות הכי משמעותית. מקשקשים לנו שהלקוח במרכז, תוכיחו כמו במקום לגבות החזר על מלוא ההלוואה תגבו רק על הקרן, תעניקו הלוואות מיוחדות בתנאים שמטרתם לא למקסם את הרווח שלכם, תנו למומחים שלכם לעזור לעסקים ולמשקי הבית בהדרכה, התייעלות, ייעוץ; יש כל כך הרבה שאתם יכולים לעשות עכשיו חוץ מלרצות את בעלי המניות שלכם ולעשות תספורות לאלו שלא באמת יפגעו אנושות.

4. לחזק עסקים קטנים בקהילה
נכון, לכל רשת יש אלפי עובדים שעלולים למצוא את עצמם מפוטרים, רק שהמטרייה הכלכלית של המעסיק והארגון שלהם רחבה ויציבה יותר מהמכולת השכונתית, או המאפייה הפרטית. זה זמן לרוקן מדפים ולהצטייד אצל העסק הקטן שמפרנס משפחה ושאם לא נרכוש אצלו, כמו שאנחנו מקווים שירכשו מאיתנו, ההתדרדרות שלו תהיה הרבה יותר מהירה מהבעלים של רשת x.

5. תמיכה רגשית
זה הזמן שהרשויות שלנו יוכיחו שהן שם בשבילנו ויתמכו במקומות החשובים כמו להעניק סיוע רגשי, תמיכה, הכלה והרגעה על ידי השירותים הפסיכולוגיים העירוניים, מחלקות רווחה, אנשי מקצוע מתחום האימון שפועלים בעיר, סטז'רים במקצועות ההכוונה הרגשית ועוד, אין גבול ליצירתיות בהקשר הזה ולעיר יש את המשאבים לבצע.

6. ארנונה
ואם כבר נגעתי ברשויות, יש מספיק כאלו מבוססות שיכולות להרשות לעצמם לדחות את גביית הארנונה ולהקל על התושבים והעסקים המקומיים. זה צעד ענק לשני הצדדים וכולם ירוויחו מזה בטווח הקצר והארוך,  ואגב – יש לנו זיכרון מצוין.

לצד תחושת הבלבול והתסכול חשוב לי לשתף שקודם כל זו דעתי האישית ואני מניח שלאחרים יש מחשבות שונות, אז אתם מוזמנים להגיב.

ודבר אחרון, תדעו שאני מאוד אופטימי ומאמין שזו הזדמנות לעשייה שונה. להתחדש, לפתח, לתכנן, לעצור רגע מהמירוץ ולקחת את הברייק הזה למקום חיובי כמו שירותים חדשים, שיווק יצירתי, ערך חדש לשוק, התייעלות פיננסית ובקיצור, אם הקורונה חילקה לימונים, בואו נעשה מהם וויסקי סאוור ונעבור את זה עם חיוך.
מה אתם חושבים?